Svētdien Mežaparkā jau trešo reizi notiks izaicinošais taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”

Svētdien, 24.septembrī, Mežaparka Lielajā pļavā trešo gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar distanci un šķēršļiem 4 dažādās distancēs – Bērnu krosā, Tautas krosā, Lāčplēšu krosā un Bruņinieku krosā. Garākajās distancēs stiprākie dalībnieki savā starpā sadalīs arī naudas balvas.

 

Reģistrācija, tirgotāju tirdziņš un dažādas izklaides aktivitātes darbosies jau no pulksten 9.00 svētdien, bet pirmais starts Bērnu krosam tiks dots plkst. 10.30, savukārt plkst. 11:00 trasē dosies 5 kilometru garā Tautas krosa dalībnieki, bet pēdējie plkst. 12:00 skrējienā startēs 10  kilometru Lāčplēšu krosa un 15 kilometru Bruņinieku krosa dalībnieki. Līdzjutējiem būs unikāla iespēja sekot līdzi sacensību gaitai, jo distance izveidota 5 kilometru aplī, ko garākās distances dalībnieki veiks vairākas reizes.

Līdzjutēji tikmēr aicināti piedalīties bezmaksas izklaides aktivitātēs sacensību centrā, kur notiks šaušana ar loku, dažādi rokdarbi un kāpšana pa virvēm, kā arī kalēja darbnīcas aktivitātes. Visu distanču dalībnieki finišā saņems Lāčplēšu krosa medaļas, kā arī siltu un spēcinošu spēka putru. Katrā distancē tiks apbalvoti labākie 3 skrējēji sieviešu un vīriešu konkurencē, bet Lāčplēšu un Bruņinieku krosa spēcīgākie dalībnieki tiks apbalvoti ar naudas balvām.

Šogad dalībniekus sagaidīs jauni un interesanti šķēršļi, lai šo patriotisko skrējienu padarītu aizraujošāku un interesantāku. Bērniem 1 kilometra distancē būs jāpārvar 3 veidu tematiskie šķēršļi - Varoņu mūris, Kangara tīkls un Lāčplēša josta. Vairāk savu izturību un spēku pārbaudīs garāku distanču dalībnieki, kuri startēs 5 kilometru, 10 kilometru un 15 kilometru distancēs. Garajās distancēs būs tādi šķēršļi kā Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Spīdalas slazds, Sumpurņa siena, Lāčplēša ausis un Melnā Bruņinieka bedres.

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.lacplesukross.lv, kur ir iespējams piereģistrēties līdz 21.septembrim. Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Baltais, Vitamax.