Patriotiskais taku šķēršļu skrējiens “Lāčplēša kross” pulcē teju tūkstotis dalībnieku

Svētdien, 9.oktobrī, astoto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisinājās biedrības “Piedzīvojumu
sacensību apvienība” rīkotais un Rīgas domes atbalstītais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu
skrējiens “Lāčplēšu kross”, pucējot visas distancēs kopā gandrīz tūkstotis dalībnieku. Par
uzvarētājiem 12km Bruņinieku distance kļuva pasaules jauniešu vicečempione 1500m Jeļena Ābele
un Latvijas čempionātu medaļnieks vieglatlētikā Arnis Ozoliņš, kurš spraigā cīņā apsteidza pagājušā
gada uzvarētāju, titulēto triatlonistu Andreju Dmitrijevu.

Patriotiskais taku šķēršļu skrējiens ”Lāčplēšu kross” 9.oktobrī jaunā trasē

Pēc mēneša, 9.oktobrī, astoto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisināsies biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Šoreiz dalībniekiem būs sarūpēta jauna trase, kas ies gar Lielo estrādi un ko veidojis Latvijas rekordists skriešanā Dmitrijs Serjogins. 

Latvijas čempionātu medaļnieki galvgalī šķēršļu skrējienā “Lāčplēšu kross”

Svētdien, 12. septembrī, Mežaparkā pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās interesantais un patriotiskais taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, kur piedalījās gandrīz 300 dalībnieku. Abās galvenajās distancēs – 12,6 km Bruņinieku un 6,3 km Lāčplēšu – godalgotās vietas ieguva Latvijas čempionātu medaļnieki dažādos sporta veidos.

12.septembrī Mežaparkā norisināsies ikgadējais šķēršļu skrējiens Lāčplēšu kross

Svētdien, 12.septembrī, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau septīto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos.

Sestajā Lāčplēšu krosā uzvaras svin Dmitrijs Serjogins un Klinta Lauska

Svētdien, 16.augustā, Mežaparka sesto gadu pēc kārtas norisinājās populārās taku un šķēršļu skriešanas sacensības “Lāčplēšu kross”, kur visu paaudžu dalībnieki pārbaudīja spējas 1 km Laimdotas, 6 km Lāčplēšu un 12 km Bruņinieku distances. Sīvā konkurencē 12 km Bruņinieku distancē sieviešu konkurencē uzvarēja Klinta Lauska, bet vīriešiem pārliecinošu uzvaru izcīnīja Latvijas rekordists 10km distancē Dmitrijs Serjogins. 6 km Lāčplēšu distancē ātrākie bija Mareks Zālītis un Annija Zāģere.

16.augustā Rīgas svētku ietvaros norisināsies Lāčplēšu kross Mežaparkā

Svētdien, 16.augustā, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau sesto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos. Sacensību ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes un izklaides bērniem un ģimenēm sacensību centrā.

Limanāns uzvar Lāčplēšu krosā 2019

Pagājušo sestdien, 12.oktobrī, jau piekto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisinājās patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Garākajā un prestižākajā distancē – 12.6km Bruņinieku krosā – vīriešiem uzvaru svinēja garo distanču skrējējs Dainis Limanāns aiz sevis atstājot Oskaru Cimermani un Valdi Aņikejevu, kas ieņēma trešo vietu.

Sestdien 12.oktobrī Mežaparkā norisināsies ikgadējais Lāčplēšu skrējiens

Sestdien, 12.oktobrī, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau piekto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos ar 12 dažādiem šķēršļiem. Sacensību ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes un izklaides bērniem un ģimenēm sacensību centrā.

"Lāčplēšu kross 2019" norisināsies 12.oktobrī

Ar prieku varam paziņot, ka 2019.gadā Lāčplēšu kross norisināsies 12.oktobrī. Jau tagad esam sākuši domāt par izmaiņām gan distancē, gan arī par vairāk šķēršļiem ar izmainītu to sarežģītību. Reģistrācijas atklāšana notiks pavasarī, kad arī, kopā ar pārējiem jaunumiem, paziņosim gan mājas lapā, gan dalīniekiem e-pastos.

Ar iegūtām patriotisma un gandarījuma sajūtām noslēdzies ceturtais ”Lāčplēšu kross”

Pagājušo sestdien, 20.oktobrī, ceturto gadu pēc kārtas Mežaparka Lielajā pļavā norisinājās patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, visās distancēs kopā pulcējot ap 700 dalībnieku. Garākajā un prestižākajā distancē – 10km Lāčplēšu krosā – vīriešiem, aizraujošā finiša sprintā apsteidzot pieckārtējo Latvijas čempionu krosā Jāni Girgensonu, uzvaru otro gadu pēc kārtas svinēja vairākkārtējs Latvijas čempions vidējās distancēs un arī pusmaratonā Dmitrijs Serjogins.

20.oktobrī Mežaparkā jau ceturto reizi patriotiskais ”Lāčplēšu kross”

Ceturto gadu pēc kārtas 20.oktobrī Mežaparka Lielajā pļavā tiks organizēts patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Šoreiz dalībnieki sacentīsies trijās distancēs - Bērnu krosā, Tautas krosā un Lāčplēšu krosā. Organizatori ir parūpējušies, lai abās garākajās distancēs – Tautas krosā un Lāčplēša krosā – labākie saņemtu naudas balvas.  Gaidīti būs visi – gan sportisti, gan veselīga dzīvesveida mīļotāji.

Lāčplēšu krosā uzvaras svin Serjogins un Kārkliņa, Bruņinieku distancē - Bērziņš un Puķīte

Svētdien, 24.septembrī, Mežaparka Lielajā pļavā trešo gadu pēc kārtas norisinājās populārās taku un šķēršļu skriešanas sacensības “Lāčplēšu kross”, kur visu paaudžu dalībnieki pārbaudīja spējas 1 km Bērnu krosa, 5 km Tautas krosa, 10 km Lāčplēšu krosa un 15 km Bruņinieku krosa distances. Sīvā konkurencē Lāčplēšu krosā uzvaru vīriešiem izcīnīja Dmitrijs Serjogins, bet sievietēm – Elīna Kārkliņa. Bruņinieku krosā vīriešiem triumfēja Kristaps Bērziņš, bet sievietēm – Irita Puķīte. 

Suvenīri, gardumi un aktivitātes "Lāčplēšu krosa" dalībniekiem un līdzjutējiem

Jau svētdien tiksimies Mežaparkā, kur saulaino svētdienu piepildīs sportiskas un patriotiskas emocijas! Sacensībās pozitīvas un izaicinošas emocijas varēs gūt ne tikai skrējēji un dalībnieki, bet arī līdzjutēji un atbalstītāji, jo sacensību centrā darbosies bezmaksas aktivitātes, amatnieku un mājražotāju tirdziņi. 

Svētdien Mežaparkā jau trešo reizi notiks izaicinošais taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”

Svētdien, 24.septembrī, Mežaparka Lielajā pļavā trešo gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar distanci un šķēršļiem 4 dažādās distancēs – Bērnu krosā, Tautas krosā, Lāčplēšu krosā un Bruņinieku krosā. Garākajās distancēs stiprākie dalībnieki savā starpā sadalīs arī naudas balvas.

Aplūko Lāčplēšu krosa 2017 medaļu!

Arī šogad Lāčplēšu krosa koka gravējuma medaļas saņems katrs finišētājs - liels un mazs Lāčplēsis! Aplūko, kāda medaļa būs šogad!

Publicēti šķēršļi visās distancēs!

Jau tagad zināmi visu Lāčplēšu krosa distanču šķēršļi! ieskaties katras distances sadaļā, lai uzzinātu, kas būs jāpārvar distances laikā! 

Nākamnedēļ Mežaparkā notiks patriotiski svētki skrējējiem “Lāčplēšu kross”


Svētdien, 24.septembrī, rudens skriešanas sezonu un patriotisko svētku pasākumus ievadīs taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, kas Mežaparkā norisināsies jau trešo gadu. Skrējiens piedāvā dažādas distances bērniem un pieaugušajiem, kurās jāpārvar dažādi šķēršļi, kā arī bezmaksas izklaides aktivitātes sacensību centrā.
 

Lāčplēšu kross 2017 notiks 24.septembrī

Lāčplēši un Lāčplēses, šogad iemīļotais un tradicionālais taku un šķēršļu skrējiens visus aicinās pārbaudīt savu Lāčplēša spēku svētdien, 24.septembrī. Sacensības arī šoreiz norisināsies Mežaparkā. Aicinām sekot līdzi jaunumiem šajā mājas lapā. 

Mežaparkā noslēdzies patriotiskais skrējiens “Lāčplēšu kross”

Sestdien, 16.oktobrī, patriotiskās sajūtās aizvadīts jau trešais taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Sacensībām bija pieteikušies vairāk kā 900 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām, pārbaudot spējas piecās distancēs. Garākajā skrējienā 10 kilometru Bruņinieku distancē uzvaru svinēja pieredzējušais orientierists Artjoms Rekuņenko no Madonas.

Lāčplēšu krosa trases iepazīšanās 9.oktobrī

Svētdien, 9.oktobrī plkst. 11:00 ikviens ir aicināts pulcēties Mežaparka Lielajā pļavā uz "Lāčplēšu krosa" trases iepazīšanos, kur būs iespēja izskriet 5km Lāčplēšu krosa un 10km Bruņinieku krosa distances (bez šķēršļiem).

Lāčplēšu kross meklē brīvprātīgos!

Pierādi, ka arī Tevī mīt Lāčplēša spēks! Piesakies par brīvprātīgo palīgu Lāčplēšu krosā un atbalsti dalībniekus distancē vai pie šķēršļiem un esi daļa no mums! Ja vēlies būt par brīvprātīgo, tad sazinies ar mums, rakstot uz xrace@xrace.lv

Dalībniekiem pieejamas visu distanču shēmas!

Mazāk kā 3 nedēļas palikušas līdz taku un šķēršļu skrējienam "Lāčplēšu kross". Jau šobrīd visām distancēm pieejamas maršrutu shēmas ar visu šķēršļu atrašanās vietām. Lai apskatītu savas distances plānu, dodies uz distanču sadaļu un izvēlies savu distanci, kur varēsi uzzināt, kā distance ies, kādi šķēršļi un kurās vietās tie atradīsies!

Publicēti "Lāčplēšu krosa" distanču šķēršļi

Visām distancēm ir publicēti shematiskie šķēršļi, kas šogad būs jāpārvar distances laikā. Šogad kopā būs seši dažādi šķēršļi jeb par vienu vairāk kā pērn. Visi šķēršļi būs divās garākajās distancēs - Lāčplēšu krosā un Bruņinieku krosā. 

Speciāls piedāvājums skolām un skolēniem

Skolām, kas vēlas pieteikt skolēnus līdz 18 gadu vecumam, ir speciāls piedāvājums! Piesakot līdz 10 dalībniekiem, dalības maksa katram skolēnam ir 2 EUR, bet, piesakot vairāk kā 10 dalībniekus, dalības maksa 1 dalībniekam - 1 EUR.

Latviskas medaļas visiem Lāčplēšiem!

Lāčplēšu krosa medaļas jau tiek darinātas - ražotas Latvijā no Latvijas koka! Lai dabas spēks no koka medaļām un Lāčplēša drosme, pārvarot distances šķēršļus, ir katram dalībniekam. Šīs medaļas finišā tiks visu distanču finišētājiem - Bērnu, Kadetu, Tautas, Lāčplēšu un Bruņinieku distanču dalībniekiem. Piesakies un esi kopā ar mums!

“Lāčplēšu kross” jau otro gadu aicina uz Mežaparku vienoties skrējienā Latvijai

Jau otro gadu Mežaparkā pulcēsies patriotiski un aktivitāšu mīloši dalībnieki, lai piedalītos taku un šķēršļu skrējienā “Lāčplēšu kross”. Skrējiens šogad norisināsies svētdien, 16.oktobrī, ar jaunu distanci garāku distanču cienītājiem – 10 kilometru Bruņinieku krosu, kas, līdzīgi kā pārējās distances, vedīs pa meža takām un ceļiem.

Lāčplēšu kross 1.novembrī - informācija dalībniekiem!

Priecājamies, ka būsi mūsu pulkā un svētdien, 1.novembrī, tiksimies uz skrējienu Latvijai – Lāčplēšu krosu! Lai mums visiem šī diena izdotos pēc iespējas labāka, šeit ir detalizētāka informācija par sacensību norisi un citām saistošām lietām!

Publicēti distancēs pārvaramie šķēršļi

1.novembrī Mežaparkā notiekošajā "Lāčplēšu krosā" dalībniekiem būs pieejamas 4 dažādu garumu distances - 0.4km, 1km, 2.5km un 5km - kurās atradīsies 5 veidu šķēršļi.