Sestdien 12.oktobrī Mežaparkā norisināsies ikgadējais Lāčplēšu skrējiens

Sestdien, 12.oktobrī, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau piekto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos ar 12 dažādiem šķēršļiem. Sacensību ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes un izklaides bērniem un ģimenēm sacensību centrā.

Šogad dalībniekus sagaidīs pilnīgi jauna distance un jauni interesanti šķēršļi, lai šo patriotisko skrējienu padarītu aizraujošāku un interesantāku. Distancē būs izvietoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem: Varoņa taka, Kangara tīkls un Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Melnā bruņinieka bedres, Spīdolas slazds, Sumpurņa siena. Šķērslī ir veidoti tā, lai tos visi dalībnieki varētu pārvarēt un finišēt ar gandarījumu, priecāties par paveikto un kopā būšanu. Vairāk uzzināt par distancēm un šķēršļiem var mājas lapā www.lacplesukross.lv.

Visu distanču dalībnieki finišā saņems skaistas Lāčplēšu medaļas, Magnesia ūdens, bērni -gardu sulu no Cido, bet pieaugušie – bezalkoholisko alu Lāčplēsis un citu atbalstītāju sarūpēto spēka gardumu.

Līdzjutēji tikmēr aicināti piedalīties bezmaksas izklaides aktivitātēs sacensību centrā, kur notiks šaušana ar loku, dažādi rokdarbi un kāpšana pa virvēm, kalēja darbnīcas aktivitātes un priekšnesum no deju kopas Bramaņi. Apmeklētājiem būs unikāla iespēja sekot līdzi sacensību gaitai, jo distance izveidota 6.3 kilometru aplī, ko garākās distances dalībnieki veiks divas reizes. Reģistrācija, tirgotāju tirdziņš un dažādas izklaides aktivitātes darbosies sestdien jau no pulksten 9.00.

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.lacplesukross.lv, kur ir iespējams piereģistrēties līdz 10.oktobrim. Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Magnesia, Lāčplēsis alus un Cido, Milzu!, MyFitness, Vitamax, Hanzas maiznīca, vitamīni Litozin, RedBull, Merrild kafija.