Sestajā Lāčplēšu krosā uzvaras svin Dmitrijs Serjogins un Klinta Lauska

Svētdien, 16.augustā, Mežaparka sesto gadu pēc kārtas norisinājās populārās taku un šķēršļu skriešanas sacensības “Lāčplēšu kross”, kur visu paaudžu dalībnieki pārbaudīja spējas 1 km Laimdotas, 6 km Lāčplēšu un 12 km Bruņinieku distances. Sīvā konkurencē 12 km Bruņinieku distancē sieviešu konkurencē uzvarēja Klinta Lauska, bet vīriešiem pārliecinošu uzvaru izcīnīja Latvijas rekordists 10km distancē Dmitrijs Serjogins. 6 km Lāčplēšu distancē ātrākie bija Mareks Zālītis un Annija Zāģere.

Distance tika izveidota pa Mežaparka takām izmantojot esošo reljefu un tajā tika izvietoti 12 dažādi šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem: Varoņa taka, Kangara tīkls un Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Melnā bruņinieka bedres, Spīdolas slazds, Sumpurņa siena. Šķēršļi tika veidoti tā, lai tos visi dalībnieki varētu pārvarēt un finišēt ar gandarījumu, priecāties par paveikto un kopā būšanu.

Bērni veica savu – Laimdotas distanci, kas bija veidota 0.5 km garumā pašiem mazākajiem skrējējiem un 1.0 km garumā jau lielākiem bērniem. Arī bērniem vajadzēja “cīnīties” ar saviem šķēršļiem un svinēt katram savu uzvaru finišā. Visu distanču dalībnieki finišā saņēma skaistas Lāčplēšu medaļas un citu atbalstītāju sarūpētās dāvanas.

Pasākums noritēja īpaši labos laika apstākļos, labā atmosfēra un tajā piedalījās Latvijas labākie skrējēji un skrējējas kā arī ārzemju viesi no Vācijas, Lietuvas, Igaunijas un pat Armēnijas. Ģimenēm un bērniem bija iespēja darboties visu dienu - kalēja darbnīcā, kur varēja uzkalt savu Lāčplēša gredzenu, rokdarbos, kur varēja uzbūvēt katrs savu kuģi, varēja pieslīpēt iemaņas loku šaušanā, izlēkāties džungļu atrakcijās kā arī izmēģināt Mežakaķa nobraucienus.

Pasākumu rīko biedrība Piedzīvojumu sacensību apvienība (XEvents) sadarbībā ar ISOSTAR, Brooks, Magnesia, Hanzas maiznīca, RedBull, Magvit, MyFitness, Lāčplēša alus, Orkla health. Sportot iedvesmo Rīgas Brīvosta.  Atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.