Patriotiskais taku šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross” šogad septembra beigās

Pēc trim nedēļām, 24. septembrī, devīto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisināsies biedrības Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens Lāčplēšu kross”, kur dalībniekiem atkarībā no vecuma un spējām tiek piedāvātas dažāda garuma distances.

Šogad skaistajā aktīvās atpūtas vietā Mežaparkā aizraujošās un patriotiskās šķēršļu skrējiena sacensības norisināsies devīto reizi. 2020. un 2021. gadā sacensības tika pārceltas uz augustu, bet jau otro gadu pēc kārtas Lāčplēšu kross” norisināsies kādreiz ierastajā rudens laikā, tikai šoreiz ne oktobrī, bet gan septembrī. Par sacensību norises datumu šoreiz ir izvēlēta svētdiena, 24. septembris. Līdz ar to skriet gribētajiem būs iespēja iesildīties un pārbaudīt savu gatavību Lāčplēšu krosā” pirms vēsturiskā pirmā pasaules čempionāta trijās skriešanas distancēs Rīgā.

Šogad trase būs līdzīga kā pērn pamainītā, kas vīsies gar Mežaparka Lielo estrādi. Arī sacensību centrs ierastās Lielās pļavas vietā atkal atradīsies pie piedzīvojumu parka "Mežakaķis”. Dalībnieki varēs sacensties trijās distancēs – bērni Laimdotas distancē (no 300m līdz 700m), bet pārējie Lāčplēša 4km un Bruņinieka 12km distancē, kur 4km aplis būs jāveic trīs reizes, tātad arī organizatoru sarūpētos šķēršļus pārvarot trīsreiz. Tas arī padarīs sacensības aizraujošākas trases malā esošajiem skatītājiem un atbalstītajiem. 

Lāčplēšu kross” dos iespēju sportiskā un patriotiskā noskaņā pārvarēt interesantos tematiskos šķēršļus dažāda garuma distancēs. Trasē būs jāpārvar dabiski šķēršļi, piem., smilšu klajumi, saknes, meža reljefs, kā arī mākslīgi šķēršļi. Dalībniekus sagaidīs interesantie šķēršļi – “Mazā kalnu kaza”, Lielais briesmu kalns”, Vilku vārti”, Purva bridējs”, Slapjais sprīdītis”, Estrādes iekarotājs” u.c.  Pēdējā no minētajiem šķēršļiem būs iespēja uzskriet pašā augšā Estrādei, kur nupat notika Dziesmu svētku koncerts. Arī šogad distance un šķēršļi ir veidoti tā, lai ikviens aktīvās atpūtas piekritējs varētu veikt distanci bez citu cilvēku palīdzības.

Reģistrācija, tirgotāju tirdziņš un dažādas izklaides aktivitātes darbosies jau no paša rīta pulksten 10.00, bet sacensības sāksies 11.00, kad trasē dosies Laimdotas bērnu distances dalībnieki, sākot ar pašiem mazākajiem, kuriem ir 4 vai mazāk gadu. Savukārt plkst. 12:00 starts tiks dots Lāčplēša un Bruņinieku distancei. Skrējienā īpaši aicināti piedalīties skolēni un ģimenes no visas Latvijas. Pašās beigās pēc apbalvošanas ir paredzēt loterija, kur tiks izlozētas vērtīgas balvas.
Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.lacplesukross.lv. Būs iespējams pieteikties Lāčplēšu krosam” arī sacensību dienā, taču tad būs par paaugstinātu maksu ierobežotā skaitā, tāpēc aicinām reģistrēties savlaicīgi. Lāčplēšu krosu” piedāvā Piedzīvojumu sacensību apvienība, Rīgas dome, SIA Rīgas meži”. Atbalsta Intervals.lv, Isostar, Garmin, Venden, Orthomol, Baltais Protein, MyFitness, Teamsport.lv, Merrild, Cido, Lāčplēša alus.