Patriotiskais taku šķēršļu skrējiens ”Lāčplēšu kross” 9.oktobrī jaunā trasē

Pēc mēneša, 9.oktobrī, astoto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisināsies biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Šoreiz dalībniekiem būs sarūpēta jauna trase, kas ies gar Lielo estrādi un ko veidojis Latvijas rekordists skriešanā Dmitrijs Serjogins. 

“Lāčplēšu krosa” rīkošana aizsākās 2015.gadā Mežaparkā, un šogad šajā skaistajā aktīvās atpūtas vietā aizraujošās un patriotiskās šķēršļu skrējiena sacensības norisināsies astoto reizi. Taču šogad būs pamainīta trase, kas vīsies gar Mežaparka Lielo estrādi. Arī sacensību centrs ierastās Lielās pļavas vietā šoreiz atradīsies pie piedzīvojumu parka "Mežakaķis", kur ir starta un finiša zona tradicionālajam “Izskrien Rīga” skriešanas seriālam. 

Dalībnieki varēs sacensties trijās distancēs – bērni Laimdotas distancē (no 0,3-0,7km), bet pārējie Lāčplēša 4km, kas iepriekš bija 6km, un Bruņinieka 12km distancē. 

“Lāčplēšu kross” dos iespēju sportiskā un patriotiskā noskaņā pārvarēt interesantos tematiskos šķēršļus dažāda garuma distancēs. Dalībniekus sagaidīs jauni un interesanti šķēršļi – “”Mazā kalnu kaza”, “Lielais briesmu kalns’’ “Vilku vārti, “Purva bridējs”, “Slapjais sprīdītis, “Estrāde iekarotājs” u.c.  Pēdējā no minētajiem šķēršļiem būs iespēja uzskriet Estrādes pašā augšā. 

Iepriekšējos divus gadus dēļ ierobežojumiem “Lāčplēšu kross” norisinājās augustā, bet šogad tas pārceļas atpakaļ uz ierasto rudeni. Šogad distance un šķēršļi ir veidoti tā, lai ikviens aktīvās atpūtas piekritējs varētu veikt distanci bez citu cilvēku palīdzības. Nemainīgas garums – 12km – paliek Bruņinieku distancei, kur dalībniekiem 4km aplis būs jāveic trīs reizes. Tas arī padarīs sacensības aizraujošākas trases malā esošajiem skatītājiem un atbalstītajiem. 

Reģistrācija, tirgotāju tirdziņš un dažādas izklaides aktivitātes darbosies jau no paša rīta pulksten 9.00, bet sacensības sāksies 11.00, kad trasē dosies Laimdotas bērnu distances dalībnieki, sākot ar pašiem mazākajiem, kuriem ir 4 vai mazāk gadu. Savukārt plkst. 12:00 starts tiks dots Lāčplēša un Bruņinieku distancei. Skrējienā īpaši aicināti piedalīties skolēni un ģimenes no visas Latvijas. Pašās beigās pēc apbalvošanas ir paredzēt loterija, kur tiks izlozētas vērtīgas balvas. 


Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.lacplesukross.lv, kur būs iespējams pietekties sacensībām līdz 6.oktobrim. Sacensības piedāvā Piedzīvojumu sacensību apvienība, Rīgas dome, SIA “Rīgas meži”. Atbalsta Intervals.lv, Isostar, Maxima, Baltais Protein, Orthomol, Teamsport.lv, RedBull, Garmin, MyFitness, un citi.