Nākamnedēļ Mežaparkā notiks patriotiski svētki skrējējiem “Lāčplēšu kross”


Svētdien, 24.septembrī, rudens skriešanas sezonu un patriotisko svētku pasākumus ievadīs taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, kas Mežaparkā norisināsies jau trešo gadu. Skrējiens piedāvā dažādas distances bērniem un pieaugušajiem, kurās jāpārvar dažādi šķēršļi, kā arī bezmaksas izklaides aktivitātes sacensību centrā.
 

Bērniem līdz 12 gadu vecumam tiek piedāvāta 1 kilometra trase ar tematiskiem šķēršļiem – Varoņu mūri, Kangara tīklu un Lāčplēša jostu. Ikviena aktīvista spējām pieejamas ari cita garuma distances – Tautas kross 5 kilometru garumā, Lāčplēšu kross 10 kilometru garumā un Bruņinieku kross – 15 kilometri. Garajās distancēs būs tādi šķēršļi kā Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Spīdalas slazds, Sumpurņa siena, Lāčplēša ausis un Melnā Bruņinieka bedres. Ūdens un dubļu šķēršļi distancē nav paredzēti. 

Lāčplēšu kross ir kļuvis par tradīciju Rīgas un citu pilsētu skolēniem, kas kuplā skaitā pulcējas latviskajā rudens sporta pasākumā, azartiski pārvarot dažādus šķēršļus trasē un pārbaudot savus spēkus ātrumā un izveicībā. Plkst. 10.30 tiks dots starts Bērnu krosam 1 kilometra garumā, plkst. 11:00 trasē dosies 5 kilometru garā Tautas krosa dalībnieki, savukārt pēdējie plkst. 12:00 skrējienā startēs 10  kilometru Lāčplēšu krosa un 15 kilometru Bruņinieku krosa dalībnieki.

Katru finišētāju distances beigas sagaidīs īpaša gravējuma koka medaļa no Latvijas koka un silta spēka putra enerģijas atgūšanai, kā arī dažādas bezmaksas izklaides aktivitātes sacensību centrā – šaušana ar loku, kalēja darbnīca, rokdarbi un kāpšana pa virvēm. Katrā distancē tiks apbalvoti labākie 3 skrējēji sieviešu un vīriešu konkurencē, bet Lāčplēšu un Bruņinieku krosa spēcīgākie dalībnieki tiks apbalvoti ar naudas balvām. 

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.lacplesukross.lv, kur ir iespējams piereģistrēties par izdevīgāku dalības maksu līdz 17.septembrim. Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Baltais, Vitamax.