Mežaparkā noslēdzies patriotiskais skrējiens “Lāčplēšu kross”

Sestdien, 16.oktobrī, patriotiskās sajūtās aizvadīts jau trešais taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Sacensībām bija pieteikušies vairāk kā 900 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām, pārbaudot spējas piecās distancēs. Garākajā skrējienā 10 kilometru Bruņinieku distancē uzvaru svinēja pieredzējušais orientierists Artjoms Rekuņenko no Madonas.


Visās distancēs dalībniekiem bija jāpārvar gan dabīgi šķēršļi, gan arī mākslīgi izveidoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem - Melnā bruņinieka bedres, Kangara tīkls, Spīdalas slazds, Kokneša bluķi, Laimdotas laipa, kā arī Jodu ķērājs. Bruņinieku 10 kilometru distancē visātrāk skrējienu vīriešu konkurence veica Artjoms Rekuņenko, aiz kura sekoja Māris Ābele, bet trešo vienu izcīnīja Dainis Limanāns. Sieviesu konkurencē uzvaru svinēja Klinta Lauska, apsteidzot Ilzi Meijeri un Olgu Vladimirovu.

 

Lāčplēšu krosa 5 kilometru distancē uzvarēja Sandis Kižla, Jānis Kozlovskis un Aleksandrs Iudkins, bet starp sievietēm labāko trijnieks bija Marta Jansona, Baiba Ažušele un Arta Martinsone. Tautas distancē šogad uzvaras laurus plūca Alfrēds Apinis, Sergejs Trokmanis un Eduards Pāķis, bet sieviešu konkurencē labākās skrējējas bija Annija Grūbe, Luīze Šīre un Samanta Kancāne. Kadetu krosa uzvarētāji zēnu un meiteņu konkurencē bija Ernests Ritvars Grava un Estere Viksne, bet bērnu krosā žiglākās kājas šoreiz bija Signei Malnačai un Sandim Kalniņam.

 

Ikviens dalībnieks finišā saņēma darinātu medaļu no Latvijas bērza, kā arī spēka putru. Gan dalībnieki, gan līdzjutēji varēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs un izmēģināt spējas kalēja darbnīcā, loku šaušanā, radošajos rokdarbos, virvju uzdevumos un citās aktivitātēs. Sacensības piedāvā Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta Isostar, Asics, Vitamax, Rīgas Meži, Gandrs, Baltais, Jumava, Vichy, Latvijas Leļļu teātris, Fantasy Park, JumpIn, Hanzas maiznīca.