Limanāns uzvar Lāčplēšu krosā 2019

Pagājušo sestdien, 12.oktobrī, jau piekto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisinājās patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”. Garākajā un prestižākajā distancē – 12.6km Bruņinieku krosā – vīriešiem uzvaru svinēja garo distanču skrējējs Dainis Limanāns aiz sevis atstājot Oskaru Cimermani un Valdi Aņikejevu, kas ieņēma trešo vietu.

Sievietēm arī interesantajā cīņā pirmo vietu izcīnīja Kristīne Kužņecova.

Samērā lietainā dienā dalībnieki trīs distancēs – Bruņinieku, Lāčplēšu un Laimdotas bērnu, veica 12 dažādus tematiskos šķēršļus - Laimdotas laipa, Melnā Bruņinieka bedres, Spīdalas slazds, Kokneša bluķi, Sumpurņa siena, Lāčplēša ausis un citus. Kā jau ierasts, katrs dalībnieks saņēma speciālas piemiņas medaļas un balvas.

Lāčplēšu 6.3km krosā vīriešiem pirmās divas vietas ieņēma Oskars Cimmermanis un  Oļegs Gulua. Godalgoto trijnieku noslēdza Artis Ķemeris. Sievietēm uzvarēja pagājušā gada trešās vietas ieguvēja Agita Kaļva.

Visa pasākuma laikā sacensību centrā notika daudz un dažādas bezmaksas izklaides un aktivitātes un deju priekšnesumi. Gan paši dalībnieki pirms vai pēc finiša, kā arī viņu līdzjutēji varēja piedalīties šaušanā ar loku, dažādos rokdarbos un kāpšanā pa virvēm, kā arī kalēja darbnīcas aktivitātēs.

Sacensības piedāvā Rīgas dome. Organizē XEvents. Atbalsta, Lāčplēša alus, Merrild, Isostar, Baltais Protein, Vitamax, Hanzas maiznīca.