Latvijas čempionātu medaļnieki galvgalī šķēršļu skrējienā “Lāčplēšu kross”

Svētdien, 12. septembrī, Mežaparkā pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās interesantais un patriotiskais taku un šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, kur piedalījās gandrīz 300 dalībnieku. Abās galvenajās distancēs – 12,6 km Bruņinieku un 6,3 km Lāčplēšu – godalgotās vietas ieguva Latvijas čempionātu medaļnieki dažādos sporta veidos.

Rīgas pilsētas Mežaparkā uz ikgadējo un iecienīto šķēršļu skrējienu “Lāčplēšu kross” pulcējās 275 dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem trīs dažādās distancēs:  0.5-1 km Laimdotas bērnu, 6,3 km Lāčplēšu un 12,6 km Bruņinieku skrējienos.

Sacensībās startēja gan profesionāli skrējēji, gan aktīva dzīvesveida piekritēji, kā arī ģimenes ar bērniem. Distancē bija izvietoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem: Varoņa taka, Kangara tīkls un Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Melnā bruņinieka bedres, Spīdolas slazds, Sumpurņa siena.

Prestižākajā 13 km (2x 6,3 km) Bruņinieku distancē 57 dalībnieku konkurencē jau pirmajā aplī pārliecinoši vadībā ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru izvirzījās daudzkārtējais Latvijas čempions triatlonā Andrejs Dmitrijevs. Otrajā aplī pazīstamais LTV7 raidījumu vadītājs un žurnālists savu pārsvaru dubultoja un svinēja uzvaru. Stabili otrajā vietā finišēja orientierists un iepriekšējā dienā “Stirnu bukā” sprinta etapa kalnā uzvarējušais Jānis Baunis.

Sievietēm bija pilnīgi pretējs scenārijs, jo par uzvaru izvērtās ļoti sīva cīņa. Beigās ar 10 sekunžu pārsvaru ātrākā bija spēcīgā šķēršļu skrējienu meistare Kristīne Kuzņecova, bet otro vietu ieguva šī gada Latvijas vicečempione pusmaratonā un šosezon “Stirnu bukā” divas uzvaras izcīnījusī Diāna Liepiņa. Pagājušā gada uzvarētāja un bronzas medaļas ieguvēja pusmaratonā Klinta Lauska noslēdza godalgoto trijnieku.

6,3 km Lāčplēšu distancē konkurentiem cerības neatstāja Latvijas vicečempions 3000 m šķēršļu skrējienā stadionā pieaugušajiem un 1. vietas ieguvējs junioriem Artūrs Lapiņš, par divām ar pusi minūtēm apsteidzot Mārtiņu Babkinu. 2019. gada uzvarētājs Bruņinieku distancē un 2017. gada uzvarētājs grūtajā Vilkaču maratonā Dainis Limanāns finišēja trešais, bet tieši aiz trijnieka ierindojās iepriekšējās dienas uzvarētājs “Stirnu bukā” Vāveres distancē Mareks Zālītis. Sievietēm pirmā bija 800 m skrējēja Marta Špundzāne, aiz sevis atstājot Ilzi Drozdovu un Kristīni Rogu, bet kārtējo reizi 4. vieta tika Kristīnei Vāverei.

Visu distanču dalībnieki finišā saņēma skaistas Lāčplēšu medaļas un citu atbalstītāju sarūpētās dāvanas. Pasākumu iedzīvotājiem piedāvāja Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments; organizēja Piedzīvojumu sacensību apvienība un atbalstīja Isostar, Magnesia, Garmin, Brooks.