“Lāčplēšu kross” Mežaparkā pulcēs kuplu skaitu patriotu

Jau otro gadu Mežaparks pulcēs visu vecumu patriotus un aktīvās atpūtas cienītājus uz taku un šķēršļu skrējienu “Lāčplēšu kross”, kas ieskandinās patriotisko rudens mēnešu noskaņu dalībniekos un visā galvaspilsētā.

Pasākumā pieteikušies jau vairāk kā 700 dalībnieki no Rīgas un citām Latvijas skolām, uzņēmumiem un ģimenēm. 

“Lāčplēšu kross ir patriotiski svētki visiem dalībniekiem, un ar šo pasākumu vēlamies uzrunāt visus dalībniekus atrast sevī Lāčplēša spēku. Īpašs prieks ir par ļoti kuplo skaitu bērnu, kas piereģistrējušies skrējienam – tas liecina par to, ka Latvijā aug patriotiska jaunatne,” stāsta organizatori. Pēc skrējiena katrs dalībnieks saņems speciālu piemiņas medaļu, kas veidota no Dundagas mežos izmeklētiem bērziem. Tikmēr līdzjutēji varēs piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs – rokdarbos, orientēšanās spēlē, loku šaušanā un citās.

Dalībniekiem būs pieejamas piecas dažāda garuma distances, sākot no 400 metriem bērniem, 1 kilometra distanci kadetiem, 2.5 kilometru tautas distanci, 5 kilometru Lāčplēšu distanci pieaugušajiem līdz pat 10 kilometru distancei izturīgākajiem dalībniekiem. Distances vedīs pa meža ceļiem un takām, pārvarot gan dabīgus šķēršļus un reljefu, kā arī citus tematiskus šķēršļus.

Katrā distancē dalībniekiem stāsies atsevišķi šķēršļi - tādi kā Melnā bruņinieka bedres, Kangara tīkls, Spīdalas slazds, Kokneša bluķi, Laimdotas laipa, kā arī Jodu ķērājs. Šķēršļi simboliski apzīmēs dažādas cīņas un grūtības, kam stājās pretī eposa “Lāčplēsis” galvenais varonis. Reģistrēties sacensībām var sacensību mājas lapā www.lacplesukross.lv. Sacensības piedāvā Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments, organizē “xRace”.