“Lāčplēšu kross” aicina vienoties patriotiskā skrējienā Latvijai

1.novembrī Mežaparkā notiks skrējiens “Lāčplēšu kross”, kur ikviena spējām būs pieejamas dažāda garuma distances no 400 metru skrējiena bērniem līdz 5 kilometru skrējienam pieaugušajiem. 

Katrā distancē būs jāpārvar arī dažādi šķēršļi. Skrējiens tiek rīkots ar mērķi patriotiskā noskaņā iesākt novembra mēnesi, kad tiek svinēti vairāki Latvijas valstij un katram latvietim nozīmīgi patriotiski svētki.
 

Lāčplēšu kross ir taku skrējiens ar šķēršļiem, kur pieejamas 4 dažāda garuma distances - Bērnu kross 0.4km garumā, kas paredzēts 11 gadus veciem bērniem un jaunākiem, Kadetu kross 1 kilometra garumā – 12 līdz 14 gadus veciem pusaudžiem, Tautas kross 2.5 kilometru garumā jauniešiem no 15 gadu vecuma un vecākiem, kā arī Lāčplēšu kross 5 kilometru garumā, kas paredzēts pieaugušajiem. Katrā distancē būs jāpārvar dažādi mākslīgi šķēršļi - Melnā bruņinieka bedres, Kangara tīkls, Spīdalas slazds, Kokneša baļķis un Laimdotas laipa. 

 

Skrējienā īpaši aicināti piedalīties skolēni un ģimenes no visas Latvijas. Katrs dalībnieks finišā saņems sertifikātu un medaļu par piedalīšanos, kā arī siltas pusdienas pēc sacensībām. Ikvienam būs iespēja piedalīties radošo rokdarbu darbnīcās, orientēšanās spēlē, kā arī vērot seno cīņu priekšnesumus.

 

Reģistrēties sacensībām iespējams no augusta līdz 29.oktobrim sacensību mājas lapā www.lacplesukross.lv. Dalības maksa bērniem un jauniešiem ir 2 EUR, bet pieaugušajiem – 5 līdz 6 EUR atkarībā no izvēlētas distances. Sacensības piedāvā Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments.