Lāčplēšu krosā uzvaras svin Serjogins un Kārkliņa, Bruņinieku distancē - Bērziņš un Puķīte

Svētdien, 24.septembrī, Mežaparka Lielajā pļavā trešo gadu pēc kārtas norisinājās populārās taku un šķēršļu skriešanas sacensības “Lāčplēšu kross”, kur visu paaudžu dalībnieki pārbaudīja spējas 1 km Bērnu krosa, 5 km Tautas krosa, 10 km Lāčplēšu krosa un 15 km Bruņinieku krosa distances. Sīvā konkurencē Lāčplēšu krosā uzvaru vīriešiem izcīnīja Dmitrijs Serjogins, bet sievietēm – Elīna Kārkliņa. Bruņinieku krosā vīriešiem triumfēja Kristaps Bērziņš, bet sievietēm – Irita Puķīte. 

Izaicinošākajās distances – 10 km Lāčplēšu krosā un 15 km Bruņinieku krosā bija jāpārvar attiecīgi 13 un 20 šķēršļi. Lāčplēšu krosa distance sīvā konkurencē uzvaru un 100 EUR naudas balvu izcīnīja Dmitrijs Serjogins, otrā vietā Jānis Mežiels, bet trešais – Andris Ronimoiss. Sieviešu konkurencē labākās trīs bija Elīna Kārkliņa, Klinta Lauska un Evita Danenberga. 

Savukārt, Bruņinieku krosā spēcīgu konkurenci sastādīja vairāki orientieristi, vieglatlēti un citu sporta veidu pārstāvji, kā arī dažādu citu šķēršļu skrējienu uzvarētāji. Vīriešiem pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kristaps Bērziņš, tiekot pie naudas balvas 150 EUR apmērā un aiz sevis atstājot Latvijas orientēšanās izlases dalībniekus Artjomu Rekuņenko no Madonas un Artūru Pauliņu. Sieviešu konkurencē triumfēja orientieriste un Pasaules čempione rogainingā Irita Puķīte, otrā – Kristīne Kuzņecova, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Baiba Ažušele. 

Visās distancēs dalībniekiem bija jāpārvar gan dabīgi šķēršļi – izaicinošais taku, pakalnu un smilšu segums un reljefs, gan arī mākslīgi izveidoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem - Laimdotas laipa, Melnā bruņinieka bedres, Spīdalas slazds, Kokneša bluķi, Sumpurņa siena, kā arī Lāčplēša josta un citi. Sacensības plkst. 10.30 sāka bērnu distance, kur startēja vairāk kā 200 bērni no dažādām Latvijas skolām. Zēnu konkurencē ar 1 kilometra garo distance visātrāk tika galā Kaspars Jubelis, bet meitenēm ātrākā bija Marija Gubina. 

Populārākā sacensību distance bija Tautas kross 5 kilometru garumā, kur bija jāpārvar 6 šķēršļi. Ātrākiie jauniešu konkurencē bija Edgars Vītols no Jelgavas un Signe Malnača no Rīgas. Pieaugušo konkurencē trīs ātrākie vīri bija Jānis Vītiņš, Edgars Apinis un Aleksandrs Seredjuks, bet sievietēm attiecīgi pirmo, otro un trešo vietu izcīnīja Ginta Valtere, Gundega Pāķe un Sintija Katkeviča. 

Ikviens dalībnieks finišā saņēma darinātu medaļu no Latvijas bērza, kā arī spēka putru. Gan dalībnieki, gan līdzjutēji varēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs un izmēģināt spējas kalēja darbnīcā, loku šaušanā, radošajos rokdarbos, virvju uzdevumos un citās aktivitātēs. Sacensības piedāvā Rīgas dome. Atbalsta Isostar, Baltais Protein, Vitamax, Gandrs, Lāčplēšu alus, Hanzas maiznīca.