16.augustā Rīgas svētu ietvaros norisināsies Lāčplēšu kross Mežaparkā

Svētdien, 16.augustā, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau sesto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos. Sacensību ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes un izklaides bērniem un ģimenēm sacensību centrā.

Distancē būs izvietoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem: Varoņa taka, Kangara tīkls un Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Melnā bruņinieka bedres, Spīdolas slazds, Sumpurņa siena. Šķēršļi ir veidoti tā, lai tos visi dalībnieki varētu pārvarēt un finišēt ar gandarījumu, priecāties par paveikto un kopā būšanu. Visu distanču dalībnieki finišā saņems skaistas Lāčplēšu medaļas un citu atbalstītāju sarūpētās dāvanas.

Pasākuma dienā no pulksten 9:00 līdz pat 15:00 līdzjutēji un Mežaparka apmeklētāji ir aicināti piedalīties bezmaksas izklaides aktivitātēs sacensību centrā, kur notiks šaušana ar loku, dažādi rokdarbi un kāpšana pa virvēm, kalēja darbnīcas aktivitātes un priekšnesumi. Apmeklētājiem būs unikāla iespēja sekot līdzi sacensību gaitai, jo distance izveidota 6.3 kilometru aplī, ko garākās distances dalībnieki veiks divas reizes.

Vairāk uzzināt par distancēm un šķēršļiem un reģistrēties līdz pat 14.augustam var mājas lapā www.lacplesukross.lv. Sacensību centrā arī būs iespēja reģistrēties ierobežotam daudzumam dalībnieku. Sacensību teritorijā apmeklētājiem un dalībniekiem ir jāievēro 2m distancēšanās ierobežojums ārpus starta koridora.

Rīko biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība” (XEVENTS) sadarbībā ar ISOSTAR, Magnesia, Hanzas maiznīca, RedBull, Magvit, MyFitness. Atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.