16.augustā Rīgas svētku ietvaros norisināsies Lāčplēšu kross Mežaparkā

Svētdien, 16.augustā, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau sesto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos. Sacensību ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes un izklaides bērniem un ģimenēm sacensību centrā.

Uz sacensībām tiek aicināti gan profesionāli skrējēji, gan aktīvas dzīves veida piekritēji, kā arī ģimenes ar bērniem. Šogad ātrākajiem elitārās 12.6km Bruņinieku distances uzvarētāji saņems naudas balvas, savukārt populārās 6.3km Lāčplēšu distances uzvarētāji saņems sporta apavus no Brooks.

Distancē būs izvietoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem: Varoņa taka, Kangara tīkls un Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Melnā bruņinieka bedres, Spīdolas slazds, Sumpurņa siena. Šķēršļi ir veidoti tā, lai tos visi dalībnieki varētu pārvarēt un finišēt ar gandarījumu, priecāties par paveikto un kopā būšanu. Visu distanču dalībnieki finišā saņems skaistas Lāčplēšu medaļas un citu atbalstītāju sarūpētās dāvanas.

Reģistrēties līdz pat 14.augustam un uzzināt vairāk var mājas lapā www.lacplesukross.lv. Sacensību centrā arī būs iespēja reģistrēties ierobežotam daudzumam dalībnieku. Dalības maksa Laimdotas bērnu distancē ir 1 EUR, Bruņinieku un Lāčplēšu distancēs – 10 EUR.

Pasākuma dienā no pulksten 9:00 līdz pat 15:00 līdzjutēji un Mežaparka apmeklētāji ir aicināti piedalīties bezmaksas izklaides aktivitātēs sacensību centrā, kur notiks šaušana ar loku, dažādi rokdarbi, kalēja darbnīca, kur varēs izkalt pats savu Lāčplēša gredzenu, un citas aktivitātes un priekšnesumi. Apmeklētājiem būs unikāla iespēja sekot līdzi sacensību gaitai, jo distance izveidota 6.3 kilometru aplī, ko garākās distances dalībnieki veiks divas reizes.

Sacensību teritorijā apmeklētājiem un dalībniekiem ir jāievēro visas organizatoru prasības saistībā ar COVID-19 ierobežošanu, kā arī 2m distancēšanās ierobežojums ārpus starta koridora.

Pasākumu rīko biedrība Piedzīvojumu sacensību apvienība (XEvents) sadarbībā ar ISOSTAR, Magnesia, Hanzas maiznīca, RedBull, Magvit, MyFitness, Lāčplēša alus, Orkla health. Sportot iedvesmo Rīgas Brīvosta.  Atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.