12.septembrī Mežaparkā norisināsies ikgadējais šķēršļu skrējiens Lāčplēšu kross

Svētdien, 12.septembrī, Mežaparka pie atpūtas parka “Mežakaķis” jau septīto gadu pēc kārtas pulcēsies taku un šķēršļu skrējiena “Lāčplēšu kross” dalībnieki no visas Latvijas, cīnoties ar Mežaparka kalnaināko apvidu un šķēršļiem 3 dažādās distancēs:  0.5-1km Laimdotas bērnu, 6.3km Lāčplēšu un 12.6km Bruņinieku skrējienos.

Uz sacensībām tiek aicināti gan profesionāli skrējēji, gan aktīvas dzīves veida piekritēji, kā arī ģimenes ar bērniem. Šogad ātrākajiem elitārās 12km Bruņinieku distances uzvarētāji saņems naudas balvas.

Distancē būs izvietoti šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem: Varoņa taka, Kangara tīkls un Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Kokneša bluķi, Melnā bruņinieka bedres, Spīdolas slazds, Sumpurņa siena. Šķēršļi ir veidoti tā, lai tos visi dalībnieki varētu pārvarēt un finišēt ar gandarījumu, priecāties par paveikto un kopā būšanu. Visu distanču dalībnieki finišā saņems skaistas Lāčplēšu medaļas un citu atbalstītāju sarūpētās dāvanas.

Reģistrēties līdz pat 10.septmebrim un uzzināt vairāk var mājas lapā www.lacplesukross.lv. Sacensību centrā arī būs iespēja reģistrēties ierobežotam daudzumam dalībnieku. Dalības maksa Laimdotas bērnu distancē līdz 15.augustam ir bez maksas, Bruņinieku un Lāčplēšu distancēs – 10 EUR.

Apmeklētājiem būs unikāla iespēja sekot līdzi sacensību gaitai, jo distance izveidota 6.3 kilometru aplī, ko garākās distances dalībnieki veiks divas reizes.

Sacensību teritorijā apmeklētājiem un dalībniekiem ir jāievēro visas organizatoru prasības saistībā ar COVID-19 ierobežošanu, kā arī 2m distancēšanās ierobežojums ārpus starta koridora.

Pasākumu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, organizē Piedzīvojumu sacensību apvienība un atbalsta Isostar, Magnesia, Garmin, Brooks.